Marka danışmanlığını yaptığım COLIN’S‘in, stratejik pazarlarında düzenli olarak gerçekleştirdiği Jeans Fest kampanyası 7 yaşında. Jeans Fest, COLIN’S‘in marka çağrışımlarının (brand associations) başında geliyor. COLIN’S’in marka özü (brand essence) olarak belirlediğimiz “Jean Odaklı Hazır Giyim Markası” ifadesi ile de stratejik olarak uyumlu olan bu kampanya, COLIN’S‘in marka kimliğine (brand identity) büyük bir destek vermektedir. Rusya’daki büyük farkındalık oranları, Ukrayna ve Beyaz Rusya’da “Lovemark” oluşunun ardında Jeans Fest‘in katkıları var. COLIN’S Jeans Fest, 2011 yılından bugüne her sene COLIN’S‘in stratejik pazarlarında sürdürülebilir bir anlayışla gerçekleştirilmektedir. Jeans Fest, COLIN’S marka mimarisinin (brand architecture) de en önemli elementlerinden biridir ve onaylı marka kimliği (endorsed brand) yapısında kurgulanmıştır. Öte yandan COLIN’S Jeans Fest’in pazarlama açısından oynadığı en önemli rol “Shopper Marketing” kuralları çerçevesinde şekillenmektedir.

Jeans Fest kampanyası 38 ülkedeki 600 COLIN’S mağazasında başladı.  Jeans Fest  2017 için hazırlanan global kampanyanın reklam filmi ise, Türkiye ile aynı anda Rusya, Ukrayna, Romanya ve Beyaz Rusya’da yayına girdi. Müzik ve eğlence dolu görüntüleri ekrana yansıtan reklam filmi genç hedef kitleye sesleniyor.

COLIN’S Jeans Fest’in adından hareketle festival ve moda dünyasını bir araya getiren film, 4 gencin bir partiye gitmesiyle başlıyor. Baştan aşağı jean kombinleri ile tarzlarını yansıtan gençler partide eğlenip dağıttıkça COLIN’S’den jean, müzik ve fotoğraf odaklı hediyeler kazanıyor. K A R P A T reklam ajansı tarafından hazırlanan COLIN’S Jeans Fest filminin prodüksiyonunu 2012 Kozmik Film üstlenirken, yönetmen koltuğunda ise Koray Birand oturuyor. Reklam filminde, COLIN’S gençleri 24 Eylül’e kadar birçok hediyenin dağıtılacağı Jeans Fest için mağazalarına ve colins.com.tr’ye davet ediyor.

COLINS 2017-0132 JEANS FEST MAGAZA ICI GORSELLERI_con_Yatay_a5

KAMPANYA KÜNYESİ: Reklamveren: COLIN’S Reklamveren Yetkililer: Önder Ön, Aytaç Dalyan, Özge Ulusoy, Fatih Karataş, Andaç Alp Marka Danışmanı: Hakan Senbir Reklam Ajansı: K A R P A T Ajans Başkanı: Karpat Polat Kreatif Direktör: Ozan Yurtsever Grup Başkanı: Umut Geldiay Metin Yazarı: Oğuzhan Kandur Sanat Direktörü: Gizem Özöver Grup Müşteri Direktörü: Yağmur Erengül Müşteri Direktörü: Ayşegül Dinç Müşteri Temsilcisi: Gülşah Akbıyık Stratejist: Kaan Arslan Yapımcı: Gencer Ziko Prodüksiyon: 2012 Kozmik Film Yönetmen: Koray Birand Post Prodüksiyon: ABT

Posted by:HAKAN SENBİR

Brand Strategist.