Marka danışmanlığını yaptığım COLIN’S’te, Türkiye’nin popüler ismi Çağatay Ulusoy ve Victoria’s Secret meleklerinin son dönem parlayan yıldızlarından ünlü model Taylor Marie Hill ile gerçekleştirdiğimiz reklam kampanyası, Nisan ayının ikinci haftasından beri yayında. COLIN’S’in son üç yıldır global düzeyde sürdürdüğü ve “Bize Uyar” mottosuyla marka çağrışımına (Brand Association) yansıttığı stratejisinin bugüne bir yansıması olan ve “Hayat Öpücüğü” reklam filmimizin merkezde yer aldığı kampanya, COLIN’S’in bir gençlik markası olmasının izlerini taşıyor. Marka stratejimizde “Ürün Olarak Marka” ekseninde “Jean”in ve “Misyon” ekseninde de “Gençlerin Kendilerini Daha İyi Hissetmelerini Sağlamak” ifadesinin çok önemli rolü var. Son tahlilde, “Strateji” her zaman önemli bir  marka varlığıdır; ancak bunun yanında bir diğer varlık da yaratıcılıktır. Bu bakımdan öykünün dayandığı nokta olan “Her Anın Kahramanı Olan Gençlik” konsepti için de Sevgili Arkadaşım Karpat Polat başta olmak üzere Kreatif Ajansımız KARPAT’a çok teşekkür ederim.

Ekran Resmi 2016-04-19 08.13.41

Marka kişiliğinde yer alan “Genç, Enerjik, Çekici ve Tarz Sahibi” özelliklerini filmin kurgusunda her sahnede görebilirsiniz. Bu özellikler aynı zamanda reklam kampanyamızda neden Çağatay ve Taylor ile çalıştığımızı da açıklıyor. Gençliğin en önemli yaşam tarzı izlerinden biri de müzik. Bu nedenle,  Chris Isaak’in sevilen şarkısı “Baby Did a Bad, Bad Thing” şarkısı Çağatay Ulusoy ve Taylor Marie Hill‘e film boyunca eşlik ediyor.

Bodrum’da uzun süren bir çalışmayla gerçekleşen filmimizin yönetmeni, Cannes Lions’ta genç yönetmen ödülünü de kazanan Danimarkalı Emil Kahr oldu. Gerçek deniz altı çekimlerinin yapıldığı filmde büyük bir su altı ekibi de görev aldı. Çağatay Ulusoy ve Taylor Marie Hill’in kampanyadaki fotoğraf çekimlerini ise Değerli Arkadaşım Serkan Şedele gerçekleştirdi. Birbirinden güzel fotoğraflar için Serkan’a ve tüm 101 Production ekibine çok teşekkür ederim.

Ekran Resmi 2016-04-15 13.14.58

Özetle, Çağatay Ulusoy ve Taylor Marie Hill, “Colin’s Bize Uyar” dedi.

Global ölçekte büyük bir hızla markalaşan COLIN’S’in, hissedarları ve yönetimine de bu büyük projeye inandıkları için teşekkür ederim. Ve tabii, müthiş bir ekip olan COLIN’S’teki tüm sevgili arkadaşlarım’a…

Reklam Filminin Künyesi

Reklamveren: Colin’s

Reklamveren yetkilileri: Önder Ön, Aytaç Dalyan, Özge Ulusoy

Marka Danışmanı: Hakan Senbir

Reklam Ajansı: KARPAT

Creative Chairman: Karpat Polat

Associate Creative Directors: Cihan Kavaklıpınar, Çağlar Cengiz

Sr. Copywriter: Mesut Koçarslan

Sr. Art Director: Korcan Yıkılmaz

Account Director: Yağmur Erengül

Account Executive: Kübra Köseoğlu

Agency Producer: Yağmur Erengül, Gencer Ziko

Yapım şirketi: Super Film

Yönetmen: Emil Kahr

Müzik: Chris Isaak – Baby did a bad bad thing

Medya planlama / satınalma: Veritas Medya

Kullanılan mecralar: TV, Internet, OOH

Posted by:HAKAN SENBİR

Marka Danışmanı & Stratejist