Şirketimiz açısından bu yılın son büyük etkinliği müşterilerimizden Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu’nun 2015 Marka Stratejileri toplantısıydı. Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu (ŞTG), Türkiye İhracatçılar Meclisi’ne (TİM) bağlı olarak Ekonomi Bakanlığı’nın kontrol ve koordinasyonu ve İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nin sekretaryası altında ülkemizde üretilen şekerli mamullerinin ihracat potansiyelinin artırılmasına yönelik olarak yoğun  faaliyet gösteren bir kurum.
Genelde ortak akıl toplantılarında gerçekleştirilen düzenin tersine olarak biz öğleden öncesini yurt dışında başarılı pazarlama faaliyetleri gerçekleştirmiş markaların yöneticilerini dinlemeye ayırdık. Bu paralelde, konuşma sırasıyla, ARZUM CEO’su Murat Kolbaşı, MARKETING TÜRKİYE Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu, KALE GROUP Amerika, Avrupa, Rusya, Uzak Doğu Pazarlama Başkan Yardımcısı İhsan Karagöz, KARPAT AJANS Başkanı Karpat Polat, EUROMONITOR Global Pazar Araştırmaları Uzmanı Orta Doğu, Kuzey Afrika, Türkiye Bölgesel Danışmanı Fulya Berksoy, Kural Yıkıcı özelliğiyle Pazarlama ve Satış Danışmanı Dr. Hakan Tetik, TÜRK HAVA YOLLARI Reklam Müdürü Serdar Ekrem Şirin, DEKATLON İNTERAKTİF PAZARLAMA VE SOSYAL MEDYA AJANSI Kurucu Ortağı ve Yurtdışı Pazarlama Direktörü Vadi Efe, ARÇELİK Pazarlama Müdürü Metin Aşçıoğlu, İstanbul Ekonomik Araştırmalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Hüseyin Bilgin ve ODTÜ İşletme Bölüm Başkanı Prof. Cengiz Yılmaz konuğumuz olarak yer aldılar.
Öğleden sonraki bölümde ise, öğleden önceki konuşmaların verdiği ilhamla Prof. Dr. İbrahim Kırçova liderliğindeki İNFOLOJİ ekibinin yönetiminde ortak akıl çalıştayı yapılarak Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu’nun (ŞTG) gelecek yıllarına damga vuracak pazarlama ve markalama stratejileri konuşuldu. Öğleden önceki zamanı yurt dışında gerçekleştirdikleri pazarlama stratejileriyle başarılı olan markaların yöneticilerinin sunumlarına ayırarak yapısal olarak oldukça farklı tasarladığımız bu çalıştay etkisini gösterdi ve öğleden sonraki ortak akıl toplantısında son derece etkileyici fikirlerin çıkması sağlandı.
Bu çalıştayda bir Cumartesi gününü ayırarak bizimle olan değerli hocalarımıza ve pazarlama dünyasının önemli isimleri olan sevgili arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ederim.

Ekran Resmi 2014-12-28 23.42.26Ekran Resmi 2014-12-28 23.42.39Ekran Resmi 2014-12-28 23.42.52

Posted by:HAKAN SENBİR

Marka Danışmanı & Stratejist

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s