Kim demiş, marka mimarisi kentsoylu işidir diye. Yakın zamanda bizim köyün delikanları (Fethi İzan, Zafer Karoğlu, Şakir Akışık, Onur Aynagöz) bir araya gelip, aramızdan Türkiye’nin önemli estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanlarından Dr. İlker Apaydın’ın yeni kliniğinin marka mimarisini çalıştık. Bu çalışma için, evlerde birkaç kez bir araya gelmek işi ziyadesiyle çözdü.
İlker’in yeni markasının stratejist zeminini bulma görevi, işim gereği bana aitti. 2012’de hem sunumlarımda, hem eğitimlerimde sıklıkla dile getirdiğim Trendwatching’in 2012  trendi Newizm’i masaya yatırdım. Çünkü “NEWIZM” konsepti, özü itibariyle estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahide çok önemli bir çıktı olan “yenilenmek” içgörüsüne tam olarak oturuyordu. Nitekim tüm grup buna inandı. Bir de son toplantıda estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahinin müşteri faydası olarak “gençleşmek” konusu ortaya konunca, NEWAGE ismi kendiliğinden ortaya çıktı.

Screen shot 2013-01-03 at 21.20.03

Özetle, bir hekim (İlker Apaydın), bir fotoğraf sanatçısı (Fethi İzan), bir art direktör (Onur Aynagöz), bir pazarlama uzmanı (Şakir Akışık), bir mimar (Zafer Karoğlu) ve bir marka stratejistinden (bendeniz) oluşan Bremen Mızıkacıları 2012’de NEWAGE markasını yaşadığımız köyde oluşturduk. Onur Aynagöz logo ve kurumsal kimliği hazırladı. Zafer Karoğlu mimarisi tasarımı… Fethi İzan da en son deklanşöre dokundu. NEWAGE CLINIC marka mimarisinin her unsuruyla oturduğu trend olan NEWIZM‘i temsil ediyor.
Mutlu yıllar NEWAGE:)

Screen shot 2013-01-03 at 22.51.16

Posted by:HAKAN SENBİR

Marka Danışmanı & Stratejist

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s