Türkiye’nin online performansı tartışılmaz bir noktada. IAB verilerine göre Türkiye, 15 yaş üzerinde 24,5 milyon internet kullanıcı ile dünyada 12. sırada; 8,2 milyon geniş bant kullanıcı ile 9. sırada; 30,6 milyon faceboook kullanıcısı ile 4. sırada; 4 milyon twitter kullanıcısı ile 9. sırada; 400.000 friendfeed kullanıcısı ile 1. sırada, 530.000 linkedin kullanıcısı ile 11. sırada, 28 milyon MSN kullanıcı ile 4. sırada, MSN WebCam  kullanıcsı sayısında da 1. sırada. Türk insanı online dünyayı sevdi. Ancak bu gerçeği görerek online mecralarda tüketicisini memnun edecek işler yapan pek az marka var. Bunlardan biri de İstinye Park. Açık ara Türkiye’nin en iyi AVM’si olması şansa değil. Bugün İstinye Park’a gittiğimde çok hoş bir hizmet gördüm: Sosyal Medya Köşesi. Gerçekten tebrikler! Online dünyanın bu kadar hakkını veren bir topluma bu tip ürün ve hizmetleri götüren markaları gördükçe mutlu oluyorum. Bu tip projelerin Anadolu’daki AVM’lerde de olması gerek.

Öte yandan, 20 yıl sonrasının İstanbul’u muazzam olacak. Ben bu gidişle İstanbul’un, New York ve Londra’dan sonra dünyanın en büyük 3. iş ve yaşam merkezi olacağını düşünüyorum. Bunu sağlayacak en büyük kriterlerden biri de Türk insanının online dünya ile olan yakın ilgisi. İnanılmaz bir hızda konut projeleri ile modernleşen İstanbul, insanıyla da online gücünü dünyada hissettirecek.

Posted by:HAKAN SENBİR

Marka Danışmanı & Stratejist

İstinye Park’tan Türkiye’nin online performansına yakışan bir hizmet.’ için 2 yanıt

  1. Sadece avm ler değil Hakancim, kadıköy çarşı ve ızmir kemeralti konuya uyandığında bu iş olacak ve böylesi daha sağlıklı olacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s